Momenti kur Joshua triumfon ndaj Ngannous me nokaut në raundin e dytë – VIDEO

Ish-kampioni i peshave të rënda, Anthony Joshua, ka mposhtur Francis Ngannou të premten në Riad të Arabisë Saudite, duke fituar ndaj kundërshtarit me nokaut në raundin e dytë.

Joshua (28-3, 25 nokaut) bëri një punë të shpejtë të Ngannou, duke e përfunduar luftën me një goditje masive të djathtë që gjunjëzooi kamerunasin.

Ngannou po luftonte në ndeshjen e tij të dytë të boksit profesionist pasi mori kurorën e peshave të rënda të UFC në 2021.

“Është kjo që është,” tha Joshua në transmetimin e DAZN pas ndeshjes. “Kur pashë luftën mes Francis dhe Tyson Fury, kuptova se ai mund të luftonte. Dhe unë doja një pjesë të kësaj. Ai është një frymëzim. Ai është një kampion i madh dhe ky rezultat nuk i heq asgjë nga aftësitë e tij”, u shpreh ai.

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë