LIVE, LIVE, LIVE – Këtu mund ta shikoni meçin e madh mes Joshuas dhe Ngannou

Edhe dy orë kanë mbetur deri te fillimi i meçit të madh mes boksierit, Anthony Joshua dhe Francis Ngannou, raporton Sinjali.

Të dy boksierët do të përballen në Riad të Arabi Saudite, duke filluar nga ora 23:50.

Ylli britanik është në një seri fitoresh me tre ndeshje, duke mposhtur Jermaine Franklin, Robert Helenius dhe Otto Wallin.

Sa i përket Ngannou, ish-kampioni i peshave të rënda të UFC- së përballet me ‘AJ’, pas një paraqitje fantastike që kishte ndaj Fury dhe kjo do të jetë vetëm lufta e tij e dytë në boksin profesionist.

Kjo luftë po zhvillohet sonte dhe jo të shtunën për shkak se Çmimi i Madh i Arabisë Saudite do të zhvillohet gjatë të njëjtës fundjavë, me garën e planifikuar për të shtunën, më 9 mars.

Autoritetet saudite e zhvendosën luftën masive të peshave të rënda për të premten, në mënyrë që të mos jetë në të njëjtën ditën me garën e F1 të shtunën.

Në Linkun më poshtë mund ta shikoni edhe meçin LIVE: LINKU1 LINKU2

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë