Arnold Gjergjaj rikthehet fuqishëm në ring, triumfon ndaj boksierit gjerman

Arnold “The Cobra” Gjergjaj sonte është rikthyer triumfues në ring ku luftoi për titullin “WBF Intercontinental Heavy”.

Kundërshtari i tij ishte gjermani Dominik Vial, një boksier me përvojë, i cili posedon titujt – kampion evropian UBF dhe fitues i titullit GBA.

Gjergjaj ka arritur që të triumfojë përballë kundërshtarit duke siguruar një titull më të madh në karrierën e tij.

image 131

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë