Banorët në Tërstenik ndërtojnë odën e përbashkët (Foto)

Banorët e lagjes Cakiqi në Tërstenik të Drenasit janë bërë me odë të përbashkët, shkruan DrenicaOnline.

Ata duke participuar të gjithë ja dolën të ndërtojnë objektin i cili do t’ju shërbejë për të pame por edhe për raste gëzimi.

Siç shihet edhe në foto oda është moderne dhe gjigante.

Iniciativa të tilla kishte edhe në të kaluarën ku shumë fshatëra të Drenicës janë bërë me oda të përbashkëta./DrenicaOnline/

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë