Kampioni ka emër, Florian Marku

Florian Marku mbetet i pamposhtur. Kampioni shqiptar ka mundur me pikë pas 10 raundesh boksierin meksikan Miguel Perra.

Një ndeshje mjaft emocionuese nga të dy boksierët por në fund ka qenë shqiptari ai që ka fituar.

Me mijëra qytetarë kanë qenë të pranishëm në stadiumin “Air Albania” dhe me miliona të tjerë e kanë ndjekur nga ekrani.

Marku ka fituar me pikë 95 me 92 dhe është stolisur me WBC silver welterweight title

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë