Pensionohet polici i Drenasit, Idriz Kukaj

Është pensionuar polici nga Drenasi, Idriz Kukaj, shkruan DrenicaOnline.

Shërbimi për Atdhe dhe Komb ishin prioritet për Policin e respektuar, Kukaj.

Ai filloj këtë detyrë qysh heret duke dhënë kontribut në polici gjatë viteve 1980 deri në 1990, ku në atë kohë rebelohen kundër okupatorit serb me shokë dhe në shenjë revolte braktisin policinë e udhëhequr nga Serbia dhe rreshtohet në UÇK.

Si ushtar i UÇK-së sypatrembur dhe besnik ndaj kombit  mori plagët e lirisë në betejën e Llapushnikut.

Pas luftës së lavdishme, rreshtohet në Policinë e Kosovës duke ndërtuar shtetin me nderë dhe krenari./DrenicaOnline/

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë