Burri në Drenas ia kris kallashit për dasmë, përfundon në Polici

Përdorimi i armëve të zjarrit në ahengje familjare është shndërruar në një dukuri shqetësuese, duke rrezikuar kështu sigurinë e qytetarëve në vendin tonë. Një rast i tillë ka ndodhur dje në mëngjes në Drenas, raporton Gazeta Sinjali.

Njësitet policore kanë dalë në lagjen e Feronikelit pasi janë njoftuar se atje ka pasur të shtëna me armë, ku kanë takuar personin e dyshuar, i cili e ka pranuar se ka gjuajtur me armën e tij të tipit kallashnikov.

Policia ka kontrolluar veturën e tij, ku kanë gjetur dhe konfiskuar armën që dyshohet se u përdor në rast si dhe shtatë fishekë.

43-vjeçari është shoqëruar në stacion policor për intervistim dhe me urdhër të prokurorit ndaj tij është iniciuar rasti ‘Mbajtje në pronësi, kontroll, posedim të paautorizuar të armës’.

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë