Konfirmohet – Meçi i madh i boksit, Joshua – Fury zhvillohet në gusht!

Promotori i Anthony Joshua, Eddie Hearn e ka konfirmuar dhe zyrtarisht se meçi mes Joshuas dhe Tyson Fury do zhvillohet me 14 gusht 2021.

Dy boksierët kan= frmosur tashmë kontratën e meçit e cila do të jetë 100 milionë euro.

Hearn ka njoftuar se meçi do zhvillohet në Arabinë Saudite në datën 14 gusht 2021, shkruan IndeksOnline

“Duan të ndërtojnë stadium të ri. Me 14 gusht do zhvillohet përballja”.

“Mirëpritësit e Arabisë Saudite duan të krijojnë diç shumë të veçantë. Herën e fundit që ndërtuan stadium ishte për ndeshjen ndaj Andy Ruiz në vetëm jashtë javë dhe kishte 18 mijë spektatorë. Kjo do jetë përafërsisht e njëjtë”, deklaroi ai.

Ndërkohë, në fund të vitit do këtë edhe rimetchin mes dy boksierëve.

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë