“Nikli” humb në shtëpi

Drita ka shënuar një fitore jashtëzakonisht të rëndëishme kundër Trepçës ’89 në Mitrovicë.

Golin e vetëm në këtë takim e shënoi Festim Alidema nga penalltia.

Gjilanasit me këtë fitore përforcojnë lidershipin në Superligë me 64 pikë, tre më tepër se Ballkani.

Ekipi nga Suhareka poashtu nuk gaboi, duke triumfuar ndaj Feronikelit në Drenas 0-2.

Ermal Krasniqi dhe Mirlind Daku ishin autor të golave. Ballkani kalon tani në vendin e 2-të me 61 pikë.

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë