Këta janë golashënuesit më të mirë shqiptarë në botë

Futbollistët shqiptarë po kalojnë formë të mirë në kampionatet e ndryshme futbollistike në botë.

Lojtarët më të përfolur padyshim janë Milot Rashica dhe Vedat Muriqi të cilët për shkëlqejnë në klubet e tyre, Werder Bremen përkatësisht Fenerbahçe.

Megjithatë lojtarët në fjalë nuk janë golashënuesit më të mirë shqiptarë në Evropë.

Aktualisht këtë epitet e mbanë sulmuesi i Laussane Sport, Andi Zeqiri që ka shënuar 9 gola. Kjo është lista e golashënuesve më të mirë.

1. Andi Zeqiri 9

2. Kemal Ademi 6

3. Vedat Muriqi 5

3. Lirim Kastrati 5

3. Mergim Berisha 5

4. Flamur Kastrati 4

5. Milot Rashica 3

5. Elba Rashani 3

5. Liridon Kalludra 3

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë