Bëni kujdes, nesër temperaturat do të shkojnë deri në 35 gradë celcius

Ditëve në vijim vapa afrikane sjell temperatura ekstrem të larta dhe mot të kthjellët

Sipas Prishtina Weather të nxehtit që vetëm ka filluar të ndjehet në vendin tonë, do të jetë vetëm fillimi i vapës afrikane që pritet të shtrihet mbi rajonin tonë ditëve në vijim.

Loading...
Loading...

Sipas parashikimeve të fundit vapa afrikane pritet të zgjasë së paku deri nga mesi i javës së ardhshme, e më pas temperaturat pritet të zbresin përreth vlerave mesatare, me mundësi edhe për reshje të dobëta shiu.

Edhe nesër do të jetë shumë nxehtë, kryesisht kthjellët dhe me diell. Ndërsa temperaturat do të shkojnë deri në 35 gradë celcius.

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë