Çika e nanës, urimi i Leonora Jakupit për të ëmën

Nëna e Leonora Jakupit feston sot ditëlindjen.

Dhe në këtë ditë të veçantë, s’kishte si të mungonte urimi i bijës për të ëmën.

“Syte e tu jane po aq te brisht sa shpirti yt, jane aq te vuajtun e po aq ngazellues sikur vete jeta e shkruar per ty! Do te jem gjithmone mirenjohese e njohesjq me e mire e shpirtit tend qe po aq kirr e tregon nga syte e tu. Te dua mam, te aq shume sa nuk ka shkronja alfabeti me pershkru dashurine dhe mirenjohjen qe kam per Ty! Gezuar ditelindjen drite, qe nuk shuhet asnjehere” shkruan Leonora në urim.

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë