Miss Sllovakia 2020, një bukuroshe nga Kosova

Fituesja e konkursit Miss Sllovakia 2020 është zgjedhur një vajzë nga Kosova.

Ajo është Leona Novobërdaliu, shkruan IndeksOnline.

Sipas mediave sllovakde, Miss Sllovakia e re për vitin 2020 u bë finalistja me numrin 8. Leona Novoberdalia.

Pas gjashtë vjetësh, kurora e fituesit të Miss Sllovakisë dhe kurora e dy zëvendës-misseve ndryshoi. Argjendari artistik Martin Smolko, pronar i xhevahireve të dasmave LORETTA, punoi mbi ta.

Përafërsisht 2,000 copë gurë ishin vendosur manualisht në kurora. Pamja përfundimtare dhe shenja e cilësisë u dhanë nga plating rodium, i cili u jep atyre një shkëlqim dhe shkëlqim të lartë.

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë