Teuta Krasniqi: Kafshët nuk duhet me u rjep për me mbush barkun e njeriut

Aktorja e njohur, Teuta Krasniqi tash e sa kohë ka treguar se është vegane dhe nuk ushqehet me mish apo produkte të përfituara nga kafshët.

Krasniqi ka bëjë me dije se vajzat e saj nuk e dijnë që kafshët mund të përdoren për ushqim, shkruan IndeksOnline.

“Fëmijët e dijnë më së miri, që kafshët nuk janë ushqim, por ne pastaj të rriturit u’a shpërlajmë trurin me “rregulla” komplet banale dhe të pakapshme me arsyetimin se “kështu duhet”… jo jo nuk duhet me u rjep kafsha e shkretë per me mbush barkun njeriu sepse sot nuk na varet mbijetesa nga ngrënia e kafshëve. Përvec kësaj, vec e e helmoni veten përmes mishit. Dmth dy te kqija me nje vend”, ka shkruar ajo në një mbishkrim në InstaStory./ IndeksOnline./

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë