Xhaka, kapiten në derbin Arsenal-Tottenham, formacionet zyrtare

Derbi i javës së katër në Angli është derbi në mes të dy rivalëve shekullorë në Anglo, Arsenal-Tottenham

Arsenali pas humbjes 3-1 kundër Liverpool do të tentojë sot ti kthehet fitoreve dhe përballë ka një skuadër tepër të vështirë, atë të Tottenham.

Megjithatë, Tottenham hynë në derbi pas humbjes befasuese të javës së kaluar kundër Neëcastle në shtëpi.

Në këtë ndeshje për Arsenalin kapiten është kosovari Granit Xhaka.

Në sulm kanë startuar sot Pepe, Aubameyang dhe Lacazette.

Tottenham në këtë derbi do të prihen me sulmuesin e tyre, legjendar tashmë, Harry Kane.

Formacionet zyrtare:

Arsenal

Tottenham

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë