Zi në Hollywood, vdes aktori i Harry Potter (Foto)

Aktori veteran, Sir John Hurt ka ndërruar jetë në moshën 77, ka thënë agjenti i tij.

Fituesi i çmimit Bafta, i njohur për rolet e tij në filmat  “Alien” “Harry Potter” dhe “Njeriu Elefant”, dhe pse u diagnostikua me kancer në vitin 2015 nuk hoqi dorë deri në çastet e fundit nga skena.

Ai kohët e fundit luajti si Richard McSorley në Jackie, në filmin e gruas së presidentit John F. Kennedy.

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë