Fotografi të rralla nga e kaluara e Leonora Jakupit (FOTO)

Leonora Jakupi është njëra ndër këngëtaret më të bukura të estradës.

Për ata që nuk e dinë: Karriera e Leonorës ka filluar në moshën 15-vjeçare, ku ka kënduar për herë të parë në festivalin “Zëri i Drenicës”. Kënga e saj e parë ishte “Dallëndyshe bukuroshe”.

Leonora ka marrë pjesë edhe në festivale të ndryshme, tek ka qenë edhe fituese e shumë shpërblimeve. Por, siç thotë ajo, “gjithnjë llogaris se shpërblimi më i madh është ai publikut, i cili tash e mbi njëzet vjet më duartroket, më dëgjon dhe më kërkon”.

Sot Leonora, veç zërit, ajo ka edhe performancë të veçantë, ende me bukuri magjepse, elegante…

Fotografitë më poshtë janë postuar nga “Kosovarja” dhe besohet se deri më tash nuk janë parë në publik.

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë