A ka luftuar Violetë Kukaj-Ratkoceri?

violetakukaj-1200x630Rreth një vit më parë u shpërnda një lajm se Violetë Kukaj është në listën e Veteranëve të UÇK-së

Në të vërtet, Violeta nuk ka luftuar, as që e ka kapur ndonjëherë pushkën në dorë për të dalë maleve e për ta mbrojtur tokën, por për shumë vite kënga e saj ka qenë e guximshme, ka buçitur e shkrepur sa qindra pushkë

Violetë Kukaj është artiste dhe lufta e saj ka qenë, është dhe do të mbetet kënga, shkruan “Kosovarja”.

Këngëtarja sapo ka lansuar edhe videoklipin më të ri, atë të këngës “Nanë”.

 

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë