Thaçi ia dorëzon Veselit projektligjin për FSK-në (Video+Foto)

(E plotësuar) Projektligji për Ligjin e FKS-së është dorëzuar edhe zyrtarisht në Kuvendin e Kosovës. Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ia ka dorëzuar projektligjin në fjalë kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli.

Vlen të theksohet se ndryshimet ligjore për FSK-në pritet ta kenë përkrahjen edhe nga subjektet opozitare, shkruan Indeksonline

Ka nisur takimi ndërmjet presidenti të vendit, Hashim Thaçi dhe kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli ku ky i fundit pritet që ta pranojë edhe zyrtarisht projektligjin për ndryshimet e Ligjit për FSK-në…

Indeksonline do t’ju sjell detaje pas pak…

Më shumë