Ramiz Lladrovci ndalon pirjen e duhanit në Drenas

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci ka marr vendim që të ndalohet rreptësisht pirja e duhanit në hapësira të mbyllura publike.

Burimet e DrenicaOnline brenda komunës së Drenasit kanë bërë të ditur se ky vendim është marrë menjëherë pas marrjes së mandatit të kryetarit Lladrovci.

Lokalet, restorantet dhe kafiteritë e Drenasit mësohet se janë duke e respektuar 100% këtë ndalesë, ndërsa inspektorët komunal janë aktiv 24 në terren për të monitoruar situatën./DrenicaOnline/

Për më shumë lajme nga Drenica, ju lutemi bëjeni LIKE faqen tonë në facebook:

https://www.facebook.com/drenicaonline/

 

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë