Lladrovci takon shoqen e tij të ilegales Teuta Hadrin

 

Takimi me veprimtaren e veteranen e shquar, Teuta Hadrin, zgjoi te unë emocione të veçanta. Kështu është shprehur kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci pas përfundimit të këtij takimi.

“Kujtesa për shoqet e ilegales dhe bashkëluftëtaret tona, është e jashtëzakonshme. Së bashku rikujtuam dhe folëm për heroinat tona, evokuam kujtime të dhimbshme nga lufta jonë çlirimtare. Teuta, të gjithë këto, i ka në libra. Nëna Salë, Xhevë Lladrovci, Fatime Hetemi, Hyrë Emini, Antigona Fazliu…”, ka thënë Lladrovci./DrenicaOnline/

Për më shumë lajme nga Drenasi dhe Skenderaj, ju lutemi bëjeni LIKE faqen DrenicaOnline në facebook: https://www.facebook.com/drenicaonline/

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë