Vrasja e dëshmorit Abedin Bujupi dhe policit serb në Negroc të Drenasit (Video)

Është publikuar një video ku shihet ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Abedin Bujupi i rënë në fshatin Negroc të Drenasit gjatë një përleshje të armatosur me forcat serbe.

Dëshmori Bujupi para së të vritej nga forcat serbe sipas videos shihet se ka ekzekutuar një polic serb, madje në video shihet edhe varrimi i tij në Fushë Kosovë, raporton DrenicaOnline.

Dëshmori Bujupi ka qenë ushtarë i dalluar dhe është vrarë në kohë armëpushimi dhe pasi ka qenë i vetëm në veturë ka arritur që duke shkëmbyer plumba të ik mbrapa me veturë nga fshati i tij i lindjes Arllat deri në Negroc, rreth 2 km aty edhe ka ra heroikisht./DrenicaOnline/

Për më shumë lajme nga Drenica, ju lutemi bëjeni LIKE faqen tonë në facebook:

https://www.facebook.com/drenicaonline/

Më shumë