Këto janë forcat ROSU të Policisë së Kosovës që na bënë krenarë (Foto)

 

Forcat Speciale të Policisë së Kosovës të njohura si ROSU mbrëmë edhe një herë janë rikthyer në kufirin kosovaro-serb.

Këto forca u mobilizuan me armatim të rëndë dhe ia mësyn pikës kufitare Jarinë që ta ndalin trenin serb, që ilegalisht tentonte të hynte në Kosovës, shkruan lajmi.net.

Shumë qytetarë të Kosovës janë shprehur edhe njëherë krenarë me njësitin elitë të Policisë së Kosovës.

Ata ishin në kufi, por treni nuk lëvizi më larg se në Rashkë (Serbi).

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë