Nëse PDK nuk fiton pa balotazh, Veseli nuk i ka puntë mirë

pdk-1Analisti politik Adrian Qollaku ka thënë se nësë PDK nuk arrin ta fitoj Drenasin pa balotazh, kjo i bjen që Kadri Veseli nuk i ka puntë mirë.

Ai në emisonin “Republika” me Dardan Gashin ka thënë se indikacionet në këto ditë të fushatës nuk tregojnë se PDK do e marrë Drenasin pa balotazh, dhe kjo sipas Çollakut tregon se Veseli nuk ka qdo gjë nën kontroll në Drenicë siq kishte parardhësi i tij Hashim Thaçi.

Ndërsa sa i përket LDK-së, Çollaku ka thënë se e tërë fushata e kësaj partie është artifiaciale, kur dihet se  ajo është në kaolicion në nivelin qendror me PDK-në./Tribuna/

Ai ka thënë se Isa Mustafa në hapjen zyrtare të fushtës nuk ka përmendur vrasjet e LDK-së që ka qenë një gjë e cila është përdorur cdo herë për të marrë vota.

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë