Momenti kritik për Furyn – Rundi i nëntë kur Usyk ia ‘humbi topin’ boksierit britanik

Oleksandr Usyk është kampioni i padiskutueshëm i botës në boks në kategorinë e rëndë, raporton Sinjali.

Boksieri ukrainas e mundi britanikun Fury pas 12 raundeve.

Ishte një vendim i ndarë dhe i ngushtë që vendosi për fituesin nga gjyqtarët.

Usyk ishte vërtetë më i mirë se Fury ku këtë e dëshmoi edhe në rundin e nëntë ku ishte shumë afër ta nokautonte brianikun.

Shikoni momentin kritik në video, kur Fury gati sa nuk u rrëzua.
VIDEO

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë