Krasniqi për vrasjen e Nimanit: Ishte sportist i jashtëzakonshëm, vdekja e tij na shkaktoi dhimbje

Mbrëmë ish-boksieri profesionist, Besar Nimani u vra në Bielefeld të Gjermanisë nga disa persona të panjohur.

E përmes një shkrimi në rrjetet sociale ka reaguar edhe legjenda e boksit shqiptar, Luan Krasniqi.

Krasniqi thotë se Nimani ka qenë një sportist i jashtëzakonshëm dhe me meçet e zhvilluara e kishte bërë krenar gjithë shqiptarinë.

“Sot mora lajmin tronditës për vrasjen e Besar Nimanit, këtij sportisti të jashtëzakontë. Fisnikëria dhe burrëria e tij në sport dhe në jetë më kanë bërë përshtypje të madhe. Me fitoret e tij të shumëta dikur na bënte krenarë, kurse sot me vdekjen e tij tragjike na shkaktoi dhembje e dëshprim të madh. Familjes së tij të gjerë dhe fansave të tij të shumtë iu shpreh ngushëllimet e mia të sinqerta”, shkruhet në postimin e Luan Krasniqit

Kujtojmë që Besar Nimani gjatë karrierës së tij në boks nuk kishte asnjë humbje, madje në 27 meçe, ai kishte fituar 26 herë.

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë