E rëndë: Vritet në Gjermani boksieri nga Kosova, po dilte nga restoranti

Të shtunën në mbrëmje në Bielefeld të Gjermanisë, ish-boksieri profesionist, Besar Nimani është qëlluar për vdekje.

Lajmin për Indeksonline e ka konfirmuar vllau i tij, Berati, i cili thotë se është vra në pritë nga disa persona të panjohur.

Nimani i lindur në Mitrovicë ishte plagosur edhe gjatë vitit 2013.

Gjatë boksit profesionist ai zhvilloi 27 meçe, shënoi 26 fitore dhe barazoi një herë, kurse humbje s’kisha fare.

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë