“KF DRENASI FUTSAL” I GATSHËM PËR SEZONIN E RI 2023/2024

Klubi me i ri i krijuar në qytetin e Drenasit “KF Drenasi Futsal” ka kryer të gjitha përgatitjet e duhura për fillimin e sezonit 2023/2024.

Trajneri i klubit Argjend Bardhi deklaroj së tanimë janë bërë të gjitha përgatitjet duhura për këtë sezon. Falë punës se palodhëshme të kryesisë së klubit kemi afruar lojtarët me të mirë vendor. Kemi zhvilluar disa miqësore ku përveç rezultateve të mira kemi treguar përformancë të jashtëzakonshme në te gjitha ndeshjët. Sa i përkëtë anës fizike jemi maksimalisht mirë.

Na mbetët të vazhdojmë punën me këtë ritem sepse objektivat e klubit tanimë veç dihen, janë të qarta, hyrja në superligë.

Lista e lojtareve të përzgjedhur për fillimin e këtij sezoni është ma e mira e këtij niveli garash, të cilët përveç lojës së mirë do të sjellin edhe shumë adrenalinë tek shikuesit dhe do të kontribuojnë në rritjen e cilësisë së ligës.

Kjo listë ka në brendësinë e saj këta lojtar të dëshmuar:

1-Gentrit HASI
2-Trim MAKOLLI
3-Edon KUKAJ
4-Shkelqim BUQUKU
5-Dardan SHALA
6-Haki BERISHA
7-Shqiprim IMERI
8-Ehat GJOKA
9-Albin BUCOLLI
10-Qëndrim RRUSTA
11-Albion BUJUPI
12-Gentijan FONIQI
13-Alban MUSOLLI
14-Endrit BUJUPI
15-Mendim SHALA

Trajner: Argjend BARDHI

#DjemtëeDrenasitPërDrenasin

Na priftë e mbara!

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë