Nis epoka e re e “Niklit”, ky është rezultati i ndeshjes së parë

Gjatë ditës së sotme, në Ligën e Parë të Kosovës u luajtën gjithsej 5 ndeshje, 3 në Grupin A e 2 në Grupin B.

Në Grupin A, rezultatet e ditës janë këto:

FC A&N 0-2 Istogu
Feronikeli 74 2-2 Rilindja 1974
Phoenix 3-0 Trepça

TABELA AKTUALE

Ndërsa në Grupin B, u arritën këto rezultate:

Vushtrria 1-0 Flamurtari
Arbëria 0-1 Fushë Kosova

Dy ndeshjet e mbetur të xhiros hapëse, Vëllaznimi – Drenasi dhe Vllaznia – Kika, luhen nesër.

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë