FC Liqeni nga Drenasi i kalon grupet në garat evropiane

Ekipi i futsallit, FC Liqeni nga Drenasi po e perfaqëson Kosovën ne garat evropiane të futsallit “UEFA FUTSAL CHAMPIONS LEAGUE” në menyrën më të mirë.

FC Liqeni n në tre takimet në grupe mori tre fitore dhe kështu kalon si e para e grupit në një raund tjetër.

Ndeshja e cila e përcaktoi të parin e grupit ishte ajo në mes skuadres gjermane e cila ishte edhe nikoqire e turneut, TSV Weilimdorf dhe FC Liqenit, u mbyll me rezultat 2 me 3 për skuadrën tonë.

Këto ishin tre takimet e FC Liqenit:

FC Liqeni 5 – 0 Tasvasançali
London Helvécia 6 – 7 FC Liqeni
TSV Weilimdorf 2 – 3 FC Liqeni

#ForcaLiqeni #FCLiqenifutsall

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë